2667
България
Работещи в социалната сфера протестират с искане за увеличаване на заплатите с 20%Служители на Агенцията по заетостта, Изпълнителната агенция „Главна инспекция по труда“ и Агенцията за социално подпомагане протестираха с искане за увеличение с 20% на фонд работни заплати.Протестът премина непосредствено до този на медиците пред Народното събрание.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 26 Ноември 2025, 12:47 ч.
Служители на Агенцията по заетостта, Изпълнителната агенция „Главна инспекция по труда“ и Агенцията за социално подпомагане протестираха с искане за увеличение с 20% на фонд работни заплати. Протестът премина непосредствено до този на медиците пред Народното събрание. Той е организиран от Синдиката на административните служители към КТ „Подкрепа“. Кремена Атанасова, председател на Синдиката на административните служители към КТ "Подкрепа", заяви, че трябва средствата да се разпределят справедливо между служителите, без да има привилегировани. Заплатите на тези, които изостават, да бъдат увеличени значително, призова тя. Организаторите поискаха увеличението на заплатите да отговаря на нарасналия обем от работа, инфлационните процеси и непрекъснатото разширяващите се задължения в администрацията. Те се обявиха против публичния натиск над служителите и стигматизацията, защото работниците в трите агенции ежедневно изпълняват ключови за обществото функции. Искаме гарантиране на нормални условия на труд и устойчиви решения за подобряване на административния капацитет, допълниха от синдиката. На същото място днес се проведе протест на служители от сектор земеделие и горските стопанства с искане за увеличаване на възнаграждението. Към техният митинг изразиха покрепа и протестиращите служители от сектор здравеопазване.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Екоинспекцията във Варна организира проверка заради влошеното качество на водата за къпане в района на Офицерския плаж
|
|
|
Идентично предложение за изграждане на електропровод, част от проект за ветрогенераторен парк в Голо Бърдо, е внесено в Общинския съвет в Перник
|
|
|
Собственикът на корпорация "Куб" Олег Невзоров се намира необезпокояван във Варна
|
|
|
Приемната грижа е изключително ценна мисия
|
|
|
Районната прокуратура в Благоевград ръководи разследване за хулиганство, извършено в Сандански
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Столичната община разширява дейностите по възстановяването на езерата в Южния парк
|
|
|
Екоинспекцията във Варна организира проверка заради влошеното качество на водата за къпане в района на Офицерския плаж
|
|
|
Започва кампания за превенция и разпознаване на рисковете, свързани с нелегалната миграция
|
|
|
Повече случаи на подадени неистински документи за стаж са установили от НОИ в Кърджали от началото на годината спрямо 2025 г.
|
|
|
Идентично предложение за изграждане на електропровод, част от проект за ветрогенераторен парк в Голо Бърдо, е внесено в Общинския съвет в Перник
|
|
Радиопрограми



Тикер
2667
ЗАПАЗИ
Регионалната инспекция по околна среда и води във Варна организира проверка заради постъпила информация от Регионалната здравна инспекция за установено влошено качество на водите з ...